4 Μαρ 2012

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ

Προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα στο ντέρμπι κορυφής στην Κω ο Απόλλων Καλυθιών. Ο ΑΟ Δικαίου νίκησε 2-1 το μεσημέρι της Κυριακής και πήρε διαφορά ασφαλείας 11 βαθμών κάτι που τον αναδεικνύει, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου πρωταθλητή Δωδεκανήσου.
Ο Απόλλων για άλλο ένα παιχνίδι "ξέχασε" να παίξει μπάλα στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια χάνοντας 2-0.
Οι φωνές του προέδρου στο ημίχρονο "ξύπνησαν" τους παίκτες που στην επανάληψη βελτιώθηκαν, είχαν σουτ με τον Συμεωνίδη στο δοκάρι, μείωσαν σε 2-1 με τέρμα του Καντιμοίρη αλλά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα.
Πλέον όλοι πρέπει να κάνουν την αυτοκριτική τους αφού εδώ και δύο μήνες η ομάδα παίζει καλά μόνο για ένα ημίχρονο.
Στην Κω έπαιξαν οι: Καραγιάννης, Χατζηγεωργίου (52'Στάθης), Αλαχούζους, Κίτσος, Συμεωνίδης,Φυλακούρης, Δεληγιάννης (66'Ορφανός), Καντιμοίρης, Αρχοντούλης, Δημητράς, Κεπέρης (54'  Έρλαντ)