11 Οκτ 2008

ΠΕΤΑΕΙ ΨΗΛΑ Ο ΕΡΜΗΣ

Αυτή την εβδομάδα οι παίκτες του Ερμή σημάδευαν σωστά και πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη με 3-1 στα Κοσκινού επί του Διγενή. Η ομάδα των Καλυθιών έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο παρότι αγωνίστηκε στο Β' ημίχρονο με παίκτη λιγότερο εξαιτίας αποβολής του Γιαννόπουλου.
Ο Ερμής έχει συγκεντρώσει 10 βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές, αλλά κατά κοινή ομολογία είχε το δυσκολότερο πρόγραμμα απ' όλες τις ομάδες της Α' κατηγορίας.
Στο σημερινό παιχνίδι ο Ερμής προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο με γκολ που πέτυχε ο Γιάννης Ζωάννου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι Κοσκινιάτες ισοφάρισαν σε 1-1 με τέρμα του Αγγελάκη, αλλά παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Ερμής κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ των Νίκου Νικολού και Λευτέρη Μαυρομούστακου, ενώ έχασε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

* Στη φωτογραφία οι φίλοι του Ερμή που το περασμένο Σαββατοκύριακο ταξίδεψαν στην Κω.