21 Νοε 2009

ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΙΒΟ

Με σκυμμένα κεφάλια έφυγαν σήμερα από το γήπεδο Καλυθιών οι παίκτες και οι φίλοι του Ερμή μετά την ήττα με 2-1 από τον Φοίβο. Οι Κρεμαστενοί, χωρίς να είναι καλύτεροι, εκμεταλλεύτηκαν αδράνειες του Ερμή στην άμυνα και πήραν τη νίκη. Ο Ερμής αν και βρέθηκε να χάνει, σχετικά νωρίς 1-0, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο από το 15' έως το τέλος του ημιχρόνου. Πέρα από την ισοφάριση με τον Μιχάλη Κυριαζή η ομάδα μας έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα. Στην επανάληψη ο Ερμής είχε την υπεροχή, αλλά δεν πίεζε με τον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα στο 80' οι Κρεμαστενοί μετά από εκτέλεση κόρνερ να πετύχουν το γκολ της νίκης.
Στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε γκολ του Ερμή ως οφσάιντ με αποτέλεσμα να υπάρχουν έντονες διαμαρτυρίες.
Η σύνθεση: Καραγιάννη, Κατσιδώνης, Κίτσος, Νικολός, Μάκρας, Βασιλόπουλος (7' λ.τ. Κυριαζής), Κιάρι, Μουτσοντέμι, Αττιτής (70 Χατζηγεωργίου), Μανέττας (75' Καντής), Μαυρομούστακος, Μουτσοντέμι.
* Στην πρώτη φωτογραφία οι παίκτες της εφηβικής ομάδας του Ερμή που επίσης ηττήθηκαν 4-1 από τον Φοίβο Κρεμαστής.