5 Ιαν 2013

ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΝΙΚΗ

Ποδαρικό με το δεξί έκανε ο Απόλλων Καλυθιών στο 2013. Το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα μας  στην πρεμιέρα του 2ου γύρου της Α΄ κατηγορίας Δωδεκανήσου νίκησε 1-0 τη Δόξα Ψίνθου με γκολ που πέτυχε ο Γιάννης Αρχοντούλης στα τελευταία δευτερόλεπτα του πρώτου ημιχρόνου.
Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και έχασε κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα.
Η Δόξα απείλησε στο ξεκίνημα της επανάληψης αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης. Μετά το 70' ο Απόλλων βρήκε κενά στην άμυνα των Ψινθενών αλλά δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ τις κλασικές ευκαιρίες που δημιούργησε.
Ο Απόλλων αγωνίστηκε με τους: Χατζηνικόλα, Κίτσο, Φυλακούρη, Στάθη, Γ. Κυριαζή (Γ. Ορφανό), Βιτσέντζο, Μ. Κυριαζή, Μουτσοντέμι, Δημητρά (Μαυρομούστακο), Αρχοντούλη, Σταυρή (Α. Ορφανό)