11 Απρ 2008

ΞΕΝΕΡΩΜΑ

Με αγγαρεία έμοιαζε το σημερινό παιχνίδι του Απόλλων Καλυθιών εντός έδρας με τον ιάλυσο. Οι Τριαντενοί νίκησαν τελικά 4-2 και εμείς οι λίγοι πιστοί φίλοι του Απόλλωνα ξενερώσαμε τελείως.
Η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Κιάρι, αλλά πριν τελειώσει το ημίχρονο δέχθηκε δύο τέρματα και διαμορφώθηκε το 1-2.
Στην επανάληψη με εκτέλεση φάουλ ο Αχιολάς πέτυχε το 2-2 ακολούθησαν διαμαρτυρίες για ένα πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα που δεν καταλογίστηκε και στην συνέχεια ο Καρτάλης (παλιός παίκτης των Καλυθίών) πέτυχε το 2-3. Ο Απόλλων κέρδισε πέναλτι, λίγο πριν το τέλος, αλλά ο Κιάρι το σούταρε άουτ και στην τελευταία φάση (ούτε σέντρα δεν έγινε) οι Τριαντενοί πέτυχαν το 2-4.
Αντε δύο αγωνιστικές έμειναν (στην Κω με τον Ανταγόρα και στις Καλυθιές με τον Αστέρα Παστίδας) για να τελειώσει η φετινή αγγαρεία.