12 Σεπ 2010

ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ "Χ" Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

Παρουσιάζοντας κακό πρόσωπο στο 1ο ημίχρονο και βελτιωμένο στην επανάληψη ο Απόλλων Καλυθιών αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΑΕ Κως το βράδυ του Σαββάτου. Το παιχνίδι διεξήχθη υπό το φως των προβολέων και μάλιστα με κίτρινες μπάλες! Η ομάδα μας ήταν κακή στο 1ο ημίχρονο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να προηγηθούν με γκολ που πέτυχαν στο 45' ενώ νωρίτερα είχαν αστοχήσει και σε εκτέλεση πέναλτι.
Οι αλλαγές βοήθησαν τον Απόλλωνα να παρουσιαστεί καλύτερος στην επανάληψη και να φτάσει στην ισοφάριση στο 80' με καταπληκτικό σουτ του Λευτέρη Μαυρομούστακου στο Γ'.
Το 1-1 παρέμεινε ως τελικό σκορ χάρη στην εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα του Απόλλωνα Δημήτρη Καραγιάννη σε κεφαλιά αντιπάλου από το ύψος του πέναλτι στο 88'.
(οι φωτογραφίες είναι από τον φίλο Ηλία Λοϊζο).