16 Οκτ 2010

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ

Ούτε η καταρρακτώδης βροχή, ούτε ο κακός αγωνιστικός χώρος δεν μπόρεσαν να σταματήσουν τον Απόλλωνα Καλυθιών που για άλλη μία αγωνιστική παραμένει στην πρώτη θέση ισόβαθμος με τον ΑΕΡΑ. Η ομάδα μας συνέχισε την τρελλή πορεία με νίκη-θρίαμβο 4-1 επί του Αστέρα Παστίδας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ονειρικό για τον πρωτοπόρο Απόλλωνα καθώς ολοκληρώθηκε με 3-0 (δύο γκολ ο Μαυρομούστακος και ένα ο Κατσιδώνης). Στην επανάληψη η ομάδα μας πέτυχε άλλο ένα τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σεβδαλή (βίντεο) ενώ ο κακός Αστέρας Παστίδας το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής.
Το παιχνίδι λίγο έλειψε να μην διεξαχθεί αφού την προγραμματισμένη ώρα έναρξης έβρεχε καταρρακτωδώς και στο γήπεδο, σε πολλά σημεία, είχαν σχηματιστεί λίμνες. κατά τον έλεγχο από τον διαιτητή Κυρίτση διαπιστώθηκε ότι η μπάλα δεν πηδούσε, όπως προβλέπει ο κανονισμός, και δόθηκε εντολή να καθαριστούν κάποια σημεία με σκούπες. Μετά από 15' σκληρής προσπάθειας από παίκτες και παράγοντες η κατάσταση στο γήπεδο βελτιώθηκε και ο αγώνας ξεκίνησε και τελικά εξελίχθηκε σε... πάρτι στη βροχή για τον αγαπημένο μας Απόλλωνα.
Ο Δημήτρης Δογιάμας χρησιμοποίησε τους: Καραγιάννη, Κατσιδώνη, Τσίττα, Χατζηγεωργίου, Κίτσο, Αττιτή, Παπαδόπουλο (25 λ.τ Σταυρή), Mουτσοντέμι, Σεβδαλή (70' Μανέττα), Μαυρομούστακο (75' Γκεοργκίεφ), Δημητρά