15 Απρ 2009

ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΤΑ ΜΑΣΣΑΡΙ

Νικηφόρα πέρασε ο Απόλλων Καλυθιών από το χωμάτινο γήπεδο Μασσάρων στα πλαίσια της προτελευταίας αγωνιστικής της Α' κατηγορίας. Με τη νίκη αυτή (3-1) ο Απόλλων ισοβάθμησε στην 13η θέση με τον Διγενή Κοσκινού, τον οποίο έχει νικήσει δύο φορές.
Να σημειωθεί ότι αν δεν γίνει κάποια αναδιάρθρωση τότε και οι δύο ομάδες υποβιβάζονται στη Β' κατηγορία.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, με λίγες φάσεις και έληξε 0-0.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δημιούργησαν φάσεις.
Ο Απόλλων προηγήθηκε 2-0 με γκολ που σημείωσαν οι Γιώργος (τρομερή εκτέλεση) και Βασίλης Βιτσέντζος.
Στην συνέχεια οι Μασσαρενοί εκμεταλλεύτηκαν τραγικό λάθος στην άμυνα και μείωσαν σε 2-1, ενώ πέτυχαν και 2ο γκολ, αλλά ακυρώθηκε ως φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα Κακοσαίο.
Ο Απόλλων ανέβασε ρυθμούς στα τελευταία λεπτά και είχε δύο δοκάρια με τους Παντίδο-Κιάρρι και τελικά ο Κώστας Παντίδος στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
Η σύνθεση: Κακοσαίος, Χρήστου, Β. Βιτσέντζος, Γαλατάς (65' Εμιλιάνο), Κασταμούλας, Κουφάλης, Κυριαζής, Αμερικάνας (60' Κιάρι), Γκεοργκίεφ, Παντίδος, Γ. Βιτσέντζος (75' Μπρισνόβαλης).