14 Απρ 2009

ΛΥΓΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ο ΕΡΜΗΣ

Στην 1η φάση του κυπέλλου Ερασιτεχνών ο Ερμής νίκησε στη διαδικασία των πέναλτι τον ΠΑΟ Ρουφ. Στη 2η φάση δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στη Σάμο με 2-1 από το Καρλόβασι. Οι κυπελλούχοι Σάμου πήραν τη νίκη-πρόκριση με γκολ που πέτυχαν στο 117’ της παράτασης.
Ο Ερμής αγωνίστηκε με πολλές απουσίες και πήγε στη Σάμο χωρίς επιθετικό αφού έμειναν στη Ρόδο οι επιθετικοί Μαυρομούστακος, Δημητράς και Μανέττας.
Παρά τις απουσίες η ομάδα μας θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αφού έχασε ευκαιρίες, κυρίως στο Β’ ημίχρονο. Στην παράταση ο Ερμής λύγισε από την κούραση αφού ήταν η 3η φορά που έπαιζε έξτρα χρόνο σε 10 ημέρες.
Οι κυριότερες φάσεις:
2’ Σουτ Βασιλόπουλου άουτ
10’ Έχασε τη μπάλα ο τερματοφύλακας του Καρλόβασου, σούταρε ο Νικολός και απομάκρυναν οι αμυντικοί πάνω στη γραμμή
12’ Εκτέλεσαν κόρνερ οι παίκτες του Καρλόβασου, μπερδεύτηκαν Ηλίας και Χατζηνικόλας και η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα 1-0. Σκόρερ ο Χαριλάου.
20’ Σέντρα του Γαλανού, κεφαλιά του Βασιλόπουλου από καλή θέση, άουτ.
24’ Σέντρα του Μάκρα σουτ του Γαλανού η μπάλα κτύπησε σε πλάτη αμυντικού και κατέληξε άουτ.
55’ Σουτ του Γαλανού λίγο πάνω από το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
58’ Ο Μιχάλης Χατζηνικόλας εξουδετέρωσε σουτ από θέση τετ α τετ επιθετικού του Καρλοβασίου.
70’ Ο Βασιλόπουλος σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
72’ Ο Μιχάλης Κυριαζής μόλις είχε μπει στον αγώνα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης 1-1.
78’ Σουτ του Νικολού λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
117’ Ο Δριτσάκης στο 117’ με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή (μετά από κόρνερ) πέτυχε το τελικό 2-1.