17 Οκτ 2008

ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ

Αγχωτική, αλλά πέρα για πέρα δίκαιη ήταν η νίκη 1-0 που πέτυχε σήμερα ο Ερμής επί του Αγίου Γεωργίου Μαλώνας. Το "χρυσό" γκολ πέτυχε με σουτ από τη μικρή περιοχή ο Λευτέρης Μαυρομούστακος στο 82ο. Ο Ερμής έπαιξε μονότερμα την ομάδα του Αγίου Γεωργίου και έχασε δεκάδες ευκαιρίες για να πετύχει γκολ νωρίτερα. Η πίεση ήταν συνεχής με κόρνερ και φάουλ κοντά στην αντίπαλη περιοχή. Μάλιστα η ομάδα μας είχε δύο δοκάρια, ενώ στο 1ο ημίχρονο κακώς ακυρώθηκε τέρμα. Το 2ο ημίχρονο έγινε υπό το φως των προβολέων και η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή με συνθήματα, καπνογόνα, χαρτάκια και πολύ κόσμο στις εξέδρες. Ο τρόπος που εξελίχθηκε το παιχνίδι έδωσε το έναυσμα για τρελά πανηγύρια στο φινάλε. Μπράβο στους παίκτες του Ερμή που δεν απογοητεύτηκαν και πάλεψαν μέχρι τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Οι νεωφότιστοι στην κατηγορία έχουν βάλει υψηλούς στόχους και δείχνουν ότι μπορούν να τερματίσουν στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Οι πανηγυρισμοί μετά το 1-0